O NÁS

Vážení zákazníci,

naše www prezentace právě prochází rozsáhlou renovací, která přinese Vám našim zákazníkům lepší výběr z našich produktů a služeb. V případě potřeby jsme připraveni Vám kdykoli pomoci na naší kamenné prodejně.

Děkujeme za pochopení

Produkty lze koupit v kamenné prodejně, která sídlí na adrese:

Kyjovské ulici 1125
Žižkov II
Havlíčkův Brod 58002 

Otevřeno pondělí až pátek 7:00 - 15:30

Tel: 608 502 502

Naše firma se zabývá výrobou úlů a jejich komponentů, zprvu pro  vlastní potřebu, později je uvedla i na trh.  K dřevovýrobě jsme postupně zahájili i výrobu včelařských potřeb z potravinářské nerezové oceli . Od letošního roku naše výrobky rozšiřuje textilní výroba včelařských ochranných obleků, klobouků, ale i uhelonových sít pro práci s medem. Prodej  na tomto internetovém obchodě doplňujeme o výrobky třetích (léty z vlastního včelaření ověřených) stran, abychom nabídli vše na jednom místě. Při nákupu nejste limitováni pouze e-shopem, neboť  zároveň provozujeme v Havlíčkově Brodě na Žižkově vedle Okresního archivu prodejnu včelařských potřeb, kde si můžete v pohodlně zaparkovat a veškeré zboží si v klidu prohlédnout a vyzkoušet.

Přejeme Vám příjemný  nákup!

Aktuálně nabízíme pro veškeré běžně používané rámkové míry mezistěny Strážisko i Vašák  a včelařské rámky všech rozměrů, jak v přířezech,  tak sbité nevydrátkované i kompletně vydrátkované.


Včelařská výroba.cz

Stránky jsou provozovány firmou Ing. Zdeněk Kučera. Letitá praxe se zpracováním dřeva, plechů a nerezových materiálů ve stavebnictví a tím i dobrá dílenská vybavenost nám umožňuje výrobu poměrně širokého sortimentu vybavení pro včelaře. Praktické zkušenosti z vývoje a výroby stavebních komponentů pro střechy v kombinaci s vlastním včelařením nám tak poskytla možnost pozvolné transformace z výroby pro sebe, pro své kamarády, pak přes nahodilé zakázky až do dnešního stavu sériové produkce.

 

Co vyrábíme a nabízíme?

Úly

Sestavy úlů – Úl 39 nezateplený, ÚL 39 zateplený (buď dvou nebo tří centimetrovým polystyrenem), Úl optimal,…
 

Stříšky (víka) – sololitová (určená pro včelínová stání), z pozinkovaného plechu a z továrně lakovaného pozinkovaného plechu přímo určeného pro výrobu střešních krytin a oplechování. Víka jsou uteplená tři centimetry silným polystyrenem. Variantně pro náročnější zákazníky uteplujeme víka extrudovaným polystyrenem, který je tvrdší a není vykousáván ani mravenci a minimálně včelami.
 

Nástavky – tenkostěnné jsou vyráběné z vejmutovky, borovice a smrku. Pro výrobu nástavků používáme kvalitně zpracované a vysušené řezivo.                                     

Zateplené palubkové jsou  z důvodu pevnosti konstruovány s čepovanou kostrou ze smrkového masívu s vnějším i vnitřním palubkovým krytím síly 12,5 mm. Tepelnou izolaci tvoří expandovaný polystyren síly 30 mm. Na přání je možné provést izolaci jak z konopné vaty, tak z dřevěných hoblin. Takto izolované nástavky však nedržíme skladem, ale jsou pouze na objednávku. U nástavku je pak třeba počítat s trochu vyšší hmotností.      

Rámky – o síle loučky jak 8 mm pro klasické drátkování s předvrtáním a provlékáním, tak zesílené 10 milimetrů, umožňující podstatně rychlejší drátkování pomocí sponkovačky. Loučky řežeme z osvědčeného lipového dřeva, které je více homogenní a zejména oproti smrku rámky při sbíjení minimálně praskají. Vyrábíme kompletní rozměrovou řadu klasických rovných přířezů jak pro úly 39, Langstroth, Optimal i Čechoslovák. Rámkové přířezy jsou balené po 50 ks, sbité rámky a sbité vydrátkované rámky pak po 20 ks.


Mezistěny –  na prodejně  i na eshopu je možná výměna litých mezistěn od dvou osvědčených certifikovaných dodavatelů p. Vašáka z Boskovic a z tradičního dodavatele Výroby mezistěn Stražisko. Provádíme zároveň výkup vosku. Tím nás podporujete, abychom umožnili nákup mezistěn pro začínající včelaře, kteří ještě nemají vlastní vosk na výměnu.


Dna – celozasíťovaná varroa dna nízká i vysoká a celodřevěná dna vyrobená převážně ze smrku z důvodu jeho pevnosti.

Výrobky z nerezu - Vařáky na vosk, kotle na vosk, odvíčkovací tácy a stoly