O NÁS

Produkty lze koupit v kamenné prodejně, která sídlí na adrese:


Kyjovská ulice 1125
Žižkov II
Havlíčkův Brod 58002 

 

Otvírací doba: 

pondělí až pátek 7:00 - 15:30

 

Tel: 608 502 502

Číslo účtu: 2001168912/2010

 

Jmenuji se Zdeněk Kučera a jsem dlouholetým včelařem.

V naší malé firmě se zabýváme výrobou dřevěných úlů a jejich komponentů. Zprvu jsme vyráběli pouze pro  vlastní potřebu, později jsme je díky zájmu ostatních včelařů uvedli na trh.  K dřevovýrobě postupně přibyla výroba včelařských potřeb z potravinářské nerezové oceli . Nyní náš sortiment rozšiřují včelařské ochranné obleky, klobouky a uhelonová síta z vlastní šicí dílny.

Letitá praxe se zpracováním dřeva, plechů a nerezových materiálů ve stavebnictví a tím i dobrá dílenská vybavenost nám umožňuje výrobu poměrně širokého sortimentu vybavení pro včelaře. Praktické zkušenosti z vývoje a výroby stavebních komponentů pro střechy v kombinaci s vlastním včelařením nám tak poskytla možnost pozvolné transformace z výroby pro sebe a své kamarády přes nahodilé zakázky až do dnešního stavu sériové produkce.

Naším přáním je uspokojit poptávku včelařů po komplexním včelařském sortimentu na jednom místě.  Proto svou nabídku doplňujeme o výrobky třetích stran - léty ověřených z vlastního včelařského provozu.

Při nákupu nejste limitováni pouze e-shopem, neboť  zároveň provozujeme v Havlíčkově Brodě na Žižkově vedle Okresního archivu prodejnu včelařských potřeb, kde si můžete pohodlně zaparkovat a veškeré zboží si v klidu prohlédnout a vyzkoušet.

Přejeme Vám příjemný  nákup!


Napsali o nás:

iDnes

 

Co vyrábíme a nabízíme?

Úly

Sestavy úlů – Nejběžněji používané rozměry úlových sestav, včetně veškerých doplňků. Vyrábíme zateplené palubkové i tenkostěnné nástavky. Samozřejmostí je použití kvalitního a dobře vysušeného řeziva. Palubkové nástavky standardně uteplujeme expandovaným polystyrenem o tloušťce 30 mm. Na přání a na objednávku můžeme provést izolaci jak z konopné vaty, tak z dřevěných hoblin. 
 

Stříšky (víka) – sololitová (určená pro včelínová stání), z pozinkovaného plechu a z továrně lakovaného pozinkovaného plechu přímo určeného pro výrobu střešních krytin a oplechování. Víka jsou uteplená tři centimetry silným polystyrenem. Variantně pro náročnější zákazníky uteplujeme víka extrudovaným polystyrenem, který je tvrdší a není vykousáván ani mravenci a minimálně včelami.
               

Rámky – o síle loučky jak 8 mm pro klasické drátkování s předvrtáním a provlékáním, tak zesílené 10 milimetrů, umožňující podstatně rychlejší drátkování pomocí sponkovačky. Loučky řežeme z osvědčeného lipového dřeva, které je více homogenní a zejména oproti smrku rámky při sbíjení minimálně praskají. Vyrábíme kompletní rozměrovou řadu klasických rovných přířezů jak pro úly 39, Langstroth, Optimal i Čechoslovák. Rámkové přířezy jsou balené po 50 ks, sbité rámky a sbité vydrátkované rámky pak po 20 ks.


Mezistěny –  na prodejně  i na eshopu je možná výměna litých mezistěn výhradně od tradičního dodavatele Českého svazu včelařů - Výroby mezistěn Stražisko. Provádíme zároveň výkup vosku. Tím nás podporujete, abychom umožnili nákup mezistěn pro začínající včelaře, kteří ještě nemají vlastní vosk na výměnu.

 

Výrobky z nerezu - Vařáky na vosk, kotle na vosk, odvíčkovací tácy a stoly